col-live

TARİHÇE:
1938’de kurulan Columbia Sportswear Company, şapka distribütörlüğü yapan küçük bir aile şirketiyken dünyanın en geniş dış giyim markalarından biri haline gelmiştir. Aynı zamanda Amerika’da kayak giyiminde önde gelen markalar arasında yer almaktadır. Columbia’nın yoğun olarak çizgisi; dış giyim, spor giyim, dayanıklı ayakkabı ve aksesuar alanlarında geniş bir çeşitlilik sunar. Geliştirilen ürünler işlevsel olma özelliği gösterirken aynı zamanda modaya uygun olarak şık dizayn edilmişlerdir.

Columbia Sportswear şirketinin başında 80 yaşındaki yönetim kurulu başkanı Gert Boyle ile şirketin başkanı ve CEO’su, aynı zamanda Gert Boyle’un oğlu olan Tim Boyle bulunmaktadır. Columbia’nın tarihi Gert’in anne ve babası Paul ve Marie Lamfrom’un 1937’de Almanya’dan kaçmalarıyla başlar. Portland, Oregon’da Columbia Hat Company olarak adlandırılan küçük bir şapka distribütörlüğü alırlar. Teslimatlar sırasında üreticilerden kaynaklanan problemlerden dolayı ürünleri kendi başlarına üretmeye karar verirler.1948’de Gert daha sonraları aile şirketine katılacak ve büyüyen şirkette önemli bir konumda yer alacak olan üniversiteden arkadaşı Noel Boyle ile evlenir. Noel’in 1970’de kalp krizi yüzünden aniden ölmesiyle, Gert oğlu Tim’den yardım alır. Columbia bütün bu yaşananlara rağmen kısa sürede hızla ilerlemeye başlar. Su geçirmez, nefes alabilir kumaştan ceket yapan ilk firmalardan biridir.

Columbia Interchange Sistemi’yle, çok yönlü kombinasyona olanak veren bir teknoloji geliştirmiştir. 80’lerin başında, 60 yaşında olan Gert hazırlanan reklam kampanyalarıyla “Mother Boyle” rolüyle popüler hale gelmiştir. 1998’de şirket halka açılmış ve Columbia aktif outdoor tekstil endüstrisinde dünya lideri olarak yeni bir devir başlatmıştır. Tüm dünyada 2700’den fazla çalışanı olan Columbia’nın ürünleri 72 ülkede 13.000’den fazla perakende noktasında tüketicileriyle buluşmaktadır. Omni-Tech ve Omni-Shield teknolojileri ile de Mother Boyle daha yüksek performans elde etmeyi sağlayan, ısı kaybını önleyen, giysileri yağmurdan ve kardan koruyan su geçirmez teknolojilerini yaratmıştır.

TEKNOLOJİLER:

Omni-Shade
Bu güneşe karşı koruma teknolojisi, zararlı UV ışınlarının cildinize ulaşmasını engellemeye yardım ederek güneşin altında daha sorunsuz saatler geçirmenize izin verir. Columbia Sportswear’ın Omni-Shade giysileri, güneşin zararlı ışınlarını büyük oranda engelleyerek sizi korur. Böylece dışarıda daha çok vakit geçirebilirsiniz. Güneş kremlerinin aksine Omni-Shade gün içinde etkisini kaybetmez.

Omni-Shield
Omni-Shield teknolojili ürünler gelişmiş su geçirmezliği ile yağmura ve lekelere dayanır. Hiç ummadığınız ama ihtiyaç duyduğunuz anda koruma sağlar. Su geçirmezliği ve leke koruması giysilerinizi ve ayakkabılarınızı likit etmenlerden korur. Omni-Shield ile savunmasız olduğunuzu sandığınız anlarda bile hazırlıklısınız.

Omni-Tech
Bu çok katlı su koruma sistemi dış elementlerin içeri nüfus etmesini önlerken, nemin dışarı atılmasını sağlar. Columbia’nın Omni-Tech ürünleri üstün su geçirmezlik ve hava alabilirlik sağlar. Microporous katmanlar suyun kumaşa işlemesini önlerken, terin dışarı atılmasını ve kuru kalmanızı sağlar. Su geçirmez.

Omni-Dry
Omni-Dry son nem yöntemi teknolojisi sayesinde outdoor aktiviteleri yapanlar için vazgeçilmez olacak. Üstün esneklik özelliği ile nem ve terin vücuttan hızla buharlaşmasını sağlar. Fiziksel aktivite sırasında ter kendinizi kötü hissettirir ve çirkin bir görüntüye yol açar. Omni-Dry sizi serin, giysinizi kuru tutar. Aktivite boyunca ıslanmadan terleyeceksiniz.

Omni-Freeze
Omni-Freeze sıcak havalarda, özel teknolojisi sayesinde outdoor aktiviteleri yaparken serin kalmanızı sağlar. Özel iplik yapısı ile Omni-Freeze, sıradan bir kumaştan daha hızlı bir oranda ısıyı yüzeye aktarır. Normal kumaşlara oranla sıcaklığı yüzeye daha hızlı ilettiği için kendinizi daha serin hissedersiniz.

Omni-Tech
Bu özel formüle edilmiş malzeme, ayaklarda darbe emici destek, dayanıklılık ve koruma sağlar. Böylece rahatınızı bozmadan mücadelenin sonuna kadar gidebilirsiniz. Techlite, ayakkabılara üstün konfor ve destek kazandırmak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Kapalı hücreli bileşikle üretildiği için antimikrobiktir. Bakımı kolay ve kokuya dayanıklıdır.

www.columbia.com.tr

Bayi başvuru formu için tıklayınız